BUGÜN: 17 Ağustos 2017 Perşembe
FacebookTwitterYoutubeGoogle+
Menü

Kredi Kartı ile SGK Ödeme

Kredi Kartı İle SGK Ödeme

Daha önceden kurumlarca alınan SGK ödemeleri, yapılan yeni düzenleme ile artık internet aracılığı ile de yapılabilabilmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) ile Bankalararası Kat Merkezi(BKM) arasında bir anlaşma yapıldı. Yapılan bu yeni anlaşmaya göre vatandaş, SGK borçlarını veya prim ödemelerini internet üzerinden yapabilecektir. Artık SGK ile anlaşmalı bankalar aracılığıyla bankaların kredi veya banka kartları ile SGK Prim Ödemeleri internet üzerinden yapılabilecektir. SGK Prim Ödemelerinizi evden çıkmadan banka/kredi kartınızla kolaylıkla ödeyebileceksiniz. Bunun yanında SGK’nın internet sitesinden prim ödemelerinizi ve eski borçlarınızı sorgulayabilirsiniz. Ne kadar borcunuz olduğunu öğrendikten sonra internet üzerinden borcunuzu kolaylıkla ödeyebilirsiniz.

Mevcut olan SGK prim borçlarınızı dilediğiniz iki farklı yöntem ile ödeyebilmektesiniz. SGK Prim Ödemelerinizi dilerseniz müşterisi olduğunuz bankanın şubesine giderek ödeyebilir ya da bankanızın internet bankacılığı sistemini kullanarak ödeyebilirsiniz. Ödemenizi internet bankacılığı aracılığıyla yapmayı tercih edersiniz şu direktifleri uygulamanız yararınıza olacaktır: Öncelikle SGK’nın internet adresine girerek Tahsilat Sayfası’nı seçiniz. Açılan sayfadan tahsilat sorgu türünü isteğinize göre seçiniz. Tahsilat sorgu tipini seçtikten sonra ilgili kişinin sigorta sicil numarasını istenilen kutucuklara dikkatle doldurunuz. Ardından sayfadaki güvenlik kodunu giriniz. Güvenlik kodunu doğru bir şekilde girdikten sonra “Borç Sorgula” yazan kutucuğa tıklayarak sorgulamak istediğiniz tahsilat sorgusunu yapınız. Yapılan sorgulama işleminden sonra açılacak olan sayfadaki prim ile yatırmak istediğiniz sigorta priminin aynı kişiye ait olup olmadığını tespit etmelisiniz. Çünkü yanlış bir ödeme yapmanız halinde sigorta prim ödemeniz olduğu gibi kalır. Bu bilgiyi teyit ettikten sonra önünüze açılacak olan ödeme listesinden ödeme yapmak istediğiniz prim borcunu seçiniz. Prim borcunu seçtikten sonra bir aksilik yaşanmaması adına sayfa güncellemesi yapınız. Devamında “Onay” kutucuğuna basarak gelen ekrandan ödeme yapmak istediğiniz kredi veya banka kartını seçiniz. En son aşamada ödeme yapma ekranı önünüze çıkar ve banka/kredi kartı bilgilerinizi girerek ödemeyi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu adımları izleyerek internet üzerinden Kredi Kartı ile SGK Ödeme işlemini hiçbir zahmete girmeden güvenli bir şekilde SGK Prim Ödemenizi yapabilirsiniz.

SGK’nın online tahsilat adresine girerek T.C. Kimlik Numaranız ve e-Devlet Şifreniz ile prim ödemelerinizi online olarak internet üzerinden yapabilirsiniz. SGK online tahsilat adresi için: Kredi Kartı İle SGK Ödeme:

https://onlinetahsilat.sgk.gov.tr/WebTahsilat/ tıklayınız.

Bankaların müşterilerine sağladığı olanaklardan biri de otomatik ödeme talimatı sistemidir. Siz de SSK veya Bağ-Kur ödemeleriniz için takip sıkıntısı yaşamamak ve daha güvenli bir yol izlemek isterseniz müşterisi olduğunuz bankalardan dilediğinize otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Otomatik ödeme talimatı ile SSK ve Bağ-Kur ödemelerinizi sorunsuz ve takip etmeksizin bankalarınız aracılığıyla ödeyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2017 Başında Altın Fiyatları Nasıl Olacak? başlıklı makalemizde 2017 Altın Fiyat Tahmini, 2017 Başında Altın Fiyatları Nasıl Olacak? ve Altın Fiyatı Tahmini hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, ,

BENZER YAZILAR

 • Kredi Notu Kaç Yılda Temizlenir

  Banka sisteminde yapılan değişikliğin ardından kredi almak isteyenlere kredi notu sistemi getirildi. Bu tek bir havuzun içinde tüm bankaların verilerinin

 • İNG Bank Kredi Notu Sorgulama

  Hollanda merkezli ve birçok ülkede de ortağı bulunan İNG Bank, 40 ülkede olduğu gibi Türkiye’de de başarı ile müşterilerine hizmet vermeye devam

 • 2017 Başında Altın Fiyatları Nasıl Olacak

  2017 Başında Altın Fiyatları Nasıl Olacak?

  2017 Başında Altın Fiyatları Nasıl Olacak? Yastığının altında veya banka hesaplarında altın olan insanlar altın ile ilgili tahminleri, öngörüleri

YORUMLAR

YORUM GÖNDER

Sponsor Linkler