BUGÜN: 17 Ağustos 2017 Perşembe
FacebookTwitterYoutubeGoogle+
Menü

Kredi Çıkmıyor Nereden Para Bulabilirim?

Kredi Çıkmıyor Nereden Para Bulabilirim

Acil paraya ihtiyacınız var, fakat kredi notunuz yerlerde ve kara listedesiniz, maalesef bu şartlarda kredi çekmeniz çok kolay değil. Daha önce çektiğiniz krediler, bu kredileri ödeyip ödemediğiniz, borçlarınızı geciktirip geciktirmediğiniz, daha önceki kredi kartlarınız, onların ekstresini zamanında yatırıp yatırmadığınız, dönem borcunu mu yoksa asgarisini mi yatırdığınız gibi bilgiler kredi risk kurumu aracılığı ile kredi notunuzu oluşturur. Bankaların findeks üzerinden baktığı bu kredi notunuz eğer riskli kategoride ise kredi çekmeniz çok zordur. Pekii, bu kişiler nereden para bulabilirler? Kredinotuhesap.net olarak bugün kredi notu çok iyi olmayan, veya kredi sicili bozuk olan kişilerin nereden para bulabilecekleri hakkında bir yazı hazırladık.

Eğer kredi notunuz kötü ve siciliniz temiz değil ise bankadan kredi çekebilmek için bankaya bir teminat göstermeniz gereklidir. Bu da ipotek ile kredi anlamına gelir. Yani, tapusu üzerinizde olan bir ev, arsa gibi gayr-ı menkulünüz varsa bu gayr-ı menkulü bankaya ipotek ederek yüksek miktarlarda(ipotek ettiğiniz şeyin değerine göre) kredi çekebilirsiniz.

Acil para bulmam lazım dediğiniz durumlarda kredi çekmeyi düşünmeden önce varsa ek hesabınıza başvurmanız en mantılısı olacaktır. Genellikle tüm bankalar müşterilerine bir ek hesap sunup cüzi faizlerle oradan para çekmenize olanak verirler. Mesela enpara hesabına ek olarak 300 TL ek limit tanımlar ve bu 300 TL için günlük cüzi miktarda bir faiz alır. Tabii ihtiyacınız 300 TL’nin çok çok üzerinde ise bu yöntem de sizin işinize pek yaramayacaktır.

Kredi Kartı Limitini Nakite Çevirme

Sahibinden ve diğer ticaret dönen forumlarda yapılan satışlarda “nakite çevirmek için satıyorum” şeklinde bir ibare görürsünüz. İşte bu şu demektir, bu insanlar kredi kartlarıyla telefon, beyaz eşya, bilgisayar gibi ürünleri sıfır olarak taksitli alıp daha sonra bu ürünleri piyasa değerinin biraz altına satarlar. Bu şekilde satıcı acil nakit ihtiyacını faiz ödemeden halletmiş, alıcı da alacağı ürünü piyasa fiyatının altına elde etmiş olur.

Kredi kartı ile telefon alıp nakite çevirmenin bir alternatifi olarak  Vodafone, Turkcell gibi operatörlerin faturaya ek olarak sundukları telefonlar alınıp nakite çevrilebilir. Böylelikle 24 ay boyunca taksit taksit ödeyeceğiniz telefonu alır, piyasa değerinin biraz altına satarsınız.

Bir diğer alternatif ise internetten hepsiburada, n11 gibi sitelerden kredi kartı ile altın veya altın ürünleri alıp satmaktır. Zaten kuyumculardan uygun fiyata alabileceğiniz ürünleri n11, hepsiburada gibi sitelerden alır gidip kapalıçarşı’da veya herhangi bir kuyumcuda bozdurup nakite çevirebilirsiniz.

Son olarak ise, hiçbir şekilde bulaşmanızı istemeyeceğimiz tefeci yöntemini sayabiliriz. Tefeci dediğimiz kişiler size aldığınız paranın çok çok üstüne senet imzalatırlar ve borcunuzu ödemediğiniz takdirde aldığınız paranın üç dört katını sizden talep ederler. Sakın böyle bir yola bulaşmayın.

Kredinotuhesap.net ekibi olarak çok paralı günler dileriz. Kredi Çıkmıyor Nereden Para Bulabilirim? konusu hakkında bir sorunuz olduğunda sormaktan çekinmeyin, uzman ekonomist arkadaşlarımız sorularınızı yanıtlamaktan mutluluk duyacaklardır.

Etiketler:, , ,

BENZER YAZILAR

YORUMLAR

YORUM GÖNDER

Sponsor Linkler