BUGÜN: 17 Ağustos 2017 Perşembe
FacebookTwitterYoutubeGoogle+
Menü

İNG Bank Kredi Notu Sorgulama

Hollanda merkezli ve birçok ülkede de ortağı bulunan İNG Bank, 40 ülkede olduğu gibi Türkiye’de de başarı ile müşterilerine hizmet vermeye devam ediyor. Verdiği bu hizmetin içinde Kredi Notu Sorgulama hizmeti de var pek tabii ki. Fakat biz önce kredi notu’nun ne olduğunu bir anlatalım. Kredi notu dediğimiz şey sizin bankalardan daha önce almış olduğunuz kredilerin miktarını, düzenli ödeyip ödemediğinizi; aynı şekilde bankalardan almış olduğunuz kredi kartlarını, limitlerini, ekstrelerinizin tamamını mı yoksa asgarisini mi yatırdığınızı inceleyen ve bu bilgilerin tamamını birleştirip sizin şahsi notunuzu oluşturan bir kavram. Bu notu Kredi Risk Kurumu denen bir kurum oluşturuyor, bankalardan tüm müşterilerin verilerini alıyor ve bu verileri birleştirip kredi notunu oluşturuyor ve bu veriyi findex’e sunuyor. Siz de findex’ten kredi notu sorgulama yapıyor ve kredi notunuzu öğreniyorsunuz.

İNG Bank müşterisi olan ve kredi notunu findex’ten ücret karşılığı öğrenmek istemeyenlere İNG Bank Kredi Notu Öğrenme imkanı sunuyor. Yani, tek bir kısa mesaj ile İNG Bank sayesinde kredi notunuzu rahatlıkla öğrenebilirsiniz. İng Bank Kredi Notunuzu öğrenmek için İNG Bank’a kayıt olduğunuz telefon numarasından(bu nokta önemli) büyük harfler ile RAPOR yazıp 2205’e kısa mesaj atmanız gerekiyor. Ardından birkaç dakika içinde findex kredi notunuz telefonunuza yine mesaj olarak İNG Bank tarafından gönderilecektir.

İNG Bank Müşterisi değilim ama nasıl öğreneceğim kredi notumu diyorsanız, Kredi Notu Öğrenme İNG Bank’ın bir diğer yolu da findex kredi notunuzu şubeye giderek öğrenmektir. Size en yakın İNG Bank şubesine gidiyorsunuz, müşteri temsilcisi ile konuşmak üzere numara alıyorsunuz ve gittiğiniz müşteri temsilcisi size kredi notunuzu 2-3 dakika içinde bildiriyor. Üstelik aynı müşteri temsilcisinden ing bank kredi faiz oranları, ing bank kredi şartları gibi bilgileri de sorgulatabilirsiniz. Yani bir taşla iki kuş vurarak işinizi halletmiş oluyorsunuz.

Kredinotuhesap.net ekibi olarak çok paralı günler dileriz. Kredi Notu Sorgulama İNG konusu hakkında bir sorunuz olduğunda sormaktan çekinmeyin, uzman ekonomist arkadaşlarımız sorularınızı yanıtlamaktan mutluluk duyacaklardır.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı ile SGK Ödeme başlıklı makalemizde Kredi Kartı İle Sgk Ödeme, Kredi Kartı ile SGK Prim Ödemesi Yapmak ve Kredi Kartı SGK Ödeme hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, , ,

BENZER YAZILAR

 • Kredi Notu Kaç Yılda Temizlenir

  Banka sisteminde yapılan değişikliğin ardından kredi almak isteyenlere kredi notu sistemi getirildi. Bu tek bir havuzun içinde tüm bankaların verilerinin

 • Kredi Kartı İle SGK Ödeme

  Kredi Kartı ile SGK Ödeme

  Daha önceden kurumlarca alınan SGK ödemeleri, yapılan yeni düzenleme ile artık internet aracılığı ile de yapılabilabilmektedir. Sosyal Güvenlik

 • 2017 Başında Altın Fiyatları Nasıl Olacak

  2017 Başında Altın Fiyatları Nasıl Olacak?

  2017 Başında Altın Fiyatları Nasıl Olacak? Yastığının altında veya banka hesaplarında altın olan insanlar altın ile ilgili tahminleri, öngörüleri

YORUMLAR

 • Ahmet Ercanlar
  11 Aralık 2016 Pazar, 16:15

  ING Bank hizmet veriyor vermesine tamam kredi notumuzu öğreniyoruz ama iş kredi vermeye gelince biraz sıkıntı çıkartıyorlar. Kredi şartlarını biraz daha hafifletmeleri lazım mutlaka.

  • KrediNotu
   11 Aralık 2016 Pazar, 16:16

   Her bankanın kendine ait şartları ve kolaylık/zorlukları var. Kredi notunuzu düzeltmeyi deneyin ve öyle başvurun bence.

  YORUM GÖNDER

  Sponsor Linkler