BUGÜN: 17 Ağustos 2017 Perşembe
FacebookTwitterYoutubeGoogle+
Menü

Deniz Yatırım Menkul Kıymetler AŞ

1938 yılında devlet eliyle Denizcilik üzerine kurulan ve 2000’lerin başında özelleştirilen Denizbank günümüzde her iş kolundan olan ticari işletmelere hizmet vermeye devam ediyor. Bugün Deniz Yatırım Menkul Kıymetler AŞ’nin yatırım ve birikim yöntemleri hakkında konuşacağız.

Denizbank’ın hizmetini verdiği birikim çeşitleri:
->Yatırım Fonları
->Koruma Yatırım Fonları
->Denizbank Yatırım Fonları
->Hisse Senetleri
->Mevduat Senetleri
->Ekonomik Araştırma
->Hazine Ürünleri

Denizbank Yatırım Fonu nedir?

Yatırım fonları birikimlerini altın, döviz, taşınmaz gibi araçlarda değil de serbest piyasa araçlarında değerlendirmek isteyenlerin kullandığı bir yatırım şeklidir. Yatırım fonları sayesinde birikimlerinizi çok farklı şekillerde kullanabilirsiniz. Bu fonları satın alarak girdiğiniz para karşılığında kar veya zarar edersiniz.

Denizbank Yatırım Fonları ise on dört adettir. Tahmin edebileceğiniz gibi bu on dört farklı yatırım fonunun da değişik özellikleri, farklı avantajları ve farklı riskleri vardır. Bu on dört Denizbank yatırım fonundan birini seçerek yatırımınızı seçtiğiniz şekilde işletebilirsiniz.

Denizbank Koruma Amaçlı Yatırım Fonları ise dokuz adettir. Koruma amaçlı yatırım fonları risk almak istemeyen ama karı da düşük olan fonlardandır ve akıllı hesapları içerir. Mesela dolar kurunun yükseleceğini ön görüyorsunuz, bunun için deniz bank koruma amaçlı yatırım fonunun size sunduğu kar oranı %1 civarında olacaktır. Yani, aldığınız pozisyona göre karınız %1 olacak veya zarar edeceksiniz. Eğer borsayı iyi okuyor, ekonomideki havayı iyi analiz edebiliyorsanız bu tarz yatırım fonu sizin için en az riski olan ve en mantıklı yatırım aracı olacaktır.

Denizbank Fon hizmetlerinin yanı sıra hisse senedi almak isteyen müşterilerine de kolaylıklar sağlıyor. Denizbank aracılığı ile İstanbul Menkul Kıymetler’den seçtiğiniz şirketin hissesine ortak olarak karına veya zararına da ortak olursunuz. Şirketin verdiği temettülerle, dağıttığı kar payları ile yatırımınızı çoğaltabilirsiniz. Deniz Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş olarak Denizbank size rehberlik ederek verdiği Deniz Yatırım Günlük Bülten ile işinizi büyük ölçüde kolaylaştırır. Her gün size Denizbank hisse önerileri’ni sunar ve denizbank’ın hisse seneti alım satımından aldığı komisyon binde ikidir.

Deniz Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş’nin Hisse Senedi hizmetleri

->Yurtiçi Aracılık Faaliyetleri
->Kurumsal Finansman
->Yurtdışı Aracılık Faaliyetleri
->Doğrudan Erişim(DMA)

Türev ise, Denizbank Yatırım’ın müşterilerine sunduğu bir diğer avantajlı hizmetidir. Türev ile, Denizbank sizi yönlendirir ve Borsa İstanbul Vadeli İşlemler Piyasası’nda yapacağınız işlemler için size rehberlik ve önderlik eder.

Denizbank Türev’in iki şekli vardır.
-> Denizbank Yurtiçi Türev İşlemleri(VİOP)
-> Denizbank Yurtdışı Türev İşlemleri

Denizbank Yatırım Hesabı Açmak İçin Gerekli Belgeler

-> Yeni bankacılık işlemleri ve sözleşmesi
-> Nemalandırmama talimatı
-> Alım-Satım çerçeve sözleşmesi
-> Kimlik belgesi fotokopisi
-> Vergi kimlik belgesi fotokopisi(kurum-şirket için)
-> Risk bildirimi formu
-> Vergi levhası(kurum-şirket için)
-> Ticaret Sicil gazetesi(kurum-şirket için)
-> Faaliyet belgesi(kurum-şirket için)
-> İmza sürküleri: kurum ya da şirketi temsil etme yetkisi(kurum-şirket için)
-> Ticaret odası kayıt belgesi(kurum-şirket için)

Etiketler:, , ,

BENZER YAZILAR

YORUMLAR

YORUM GÖNDER

Sponsor Linkler