BUGÜN: 17 Ağustos 2017 Perşembe
FacebookTwitterYoutubeGoogle+
Menü

2017 Evlilik Kredisi

2017 Evlilik Kredisi

Kredinotuhesap.net olarak bugün evlenmeye karar vermiş fakat parasal sıkıntı yaşayanlara ilaç gibi gelecek devlet destekli evlilik kredisi konusu hakkında yazacağız.

Sosyal devlet ilkesini yerine getirmeye çalışan devletimiz yeni evlenmek isteyen çiftlere bazı imkanlar sunmaktadır. Parasızlık sebebiyle evlenemeyen çiftlerin sorunlarını çözmek adına T.C Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından ortaya atılan Evlilik Kredisi projesi birçok çifte umut olmuştur. Sonuç olarak devletin belirlediği şartlar altında evlenmeyi kabul eden kişilere faizsiz kredi verilmektedir.

Evlilik Kredisi Şartları

T.C Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Evlilik Kredisini faizsiz olarak veriyor fakat aynı zamanda bazı şartları da sağlamanız gerekiyor. Mesela,

->Krediye başvuracak kişiler mutlaka 18-24 yaşları arasında olmalısınız.
->Bankada yüklü parasınız, üzerinize kayıtlı gayr-ı menkulunüz olmamalı.
->Adli sicili temiz olmalı, yüz kızartıcı ya da ağır suçlardan hüküm giymemiş olmalısınız.

Eğer bu temel şartların her birini sağlıyorsanız Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından size faizsiz 10.000 TL verilecek ve bunu 1 sene sonra ödemeye başlayacaksınız. Eğer evliliğinizin ilk yılında bir çocuk sahibi olursanız ödemeyi 1 sene daha öteleyebiliyorsunuz.

Yeni bir detay ise üniversite mezunu olanlar için evlilik kredisi çekim yaşı 26’ya uzatıldı. Ayrıca eğer evlenmeyi planlayanlardan en az biri devletin açtığı yurtlarda barınmış ise, krediyi iki yıl sonra ödeyebilecekler. Eğer iki kişi de devlet yurtlarında veya yetimhanelerinde kalmışsa evlilik kredisini 4 sene sonra ödeyebiliyorlar. Çocuk yapmaları halinde ise ödeme 1 yıl daha ötelenebilir.

Evlilik krediniz onaylandıktan sonra bankalardan alacaksınız, dolayısıyla başvuruyu da banka şubelerinden yapmanız gerekmektedir. Devlet destekli evlilik kredisi ile vatandaşların refahının arttırılması planlanmış gibi gözükse de geri ödemesiz evlilik kredisi verilse daha olumlu olabilirdi diye düşünüyoruz.

Kredinotuhesap.net ekibi olarak çok paralı günler dileriz. Bir sorunuz olduğunda sormaktan çekinmeyin, uzman ekonomist arkadaşlarımız sorularınızı yanıtlamaktan mutluluk duyacaklardır.

Etiketler:,

BENZER YAZILAR

YORUMLAR

YORUM GÖNDER

Sponsor Linkler